30 listopada 2018

Forma, czas, treść: artysta konsekwentny

SZKOLNY KLUB KONESERÓW SZTUKI – spotkanie nr 4

Kim jesteś? Dokąd tak pędzisz? Za czym tak gonisz? Jak wygląda Twoje życie? Czy nie stanowi ono obrazu gonitwy, bieganiny, PĘTLI?

Dla tych, którzy zadają sobie przynajmniej jedno z tych (bądź innych) pytań… mamy specjalne zaproszenie – do ZATRZYMANIA się w codziennym biegu. Przyjdź, USIĄDŹ
i obejrzyj z nami – SZKOLNYM KLUBEM KONESERÓW SZTUKI – mistrzowski film Roya Anderssona „Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu”.

Śmiało, możemy Ci obiecać, że podczas projekcji, co najmniej raz, zastanowisz się nad swoim życiem – zobaczysz je z perspektywy lotu ptaka. To bowiem obraz, w którym jest TWOJA, MOJA – NASZA egzystencja.

Wędrówka (lot?) może być tym bardziej obiecujący, iż wraz z bohaterami filmu, Samem i Jonathanem, będziemy podróżować przez kalejdoskop ludzkich losów. Co w tej podróży możemy zobaczyć? Oczywiście – ŻYCIE, z całym jego pięknem i z pełnym jego tragizmem. Ulotność, kruchość, wielkość czy małość człowieczeństwa… pytania będą mnożyć się same. Już samo jednak ich postawienie może być kluczem do dalszych rozważań, szczególnie, że w naszym panelu dyskusyjnym będziemy zgłębiać sekrety – FORMY, CZASU I TREŚCI – ARTYSTY KONSEKWENTNEGO.

Zapraszamy na EGZYSTENCJALNY LOT – 4 grudnia 2018 roku. Start – o godz.17.00.

Najważniejsze – USIĄDŹ… i porozmyślaj o ISTNIENIU.

 

Skip to content