HISTORYCZNE PROJEKTY GIMNAZJALNE

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie klasy II Społecznego Gimnazjum STO spotkali się w szkole, w sobotnie przedpołudnie, aby publicznie zaprezentować i podać ocenie efekty swojej kilkumiesięcznej pracy zespołowej – w ramach realizacji projektów gimnazjalnych, które przejdą do historii… jako ostatnie.
Realizacja podjętych działań w takich dziedzinach jak fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie i historia – zaowocowała wystąpieniami, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości. Wydawałoby się, że opracować temat to nic trudnego, jednak gimnazjaliści musieli wykazać się praktycznym podejściem w procesie planowania i realizacji swoich pomysłów, wykazując się kreatywnością, zaangażowaniem, ciekawością poznawczą, jak i współpracą w grupie.
Efekt podjętych działań przyniósł znakomite wystąpienia, które zarówno pokazały (lub niektórym przypomniały) codzienność (w) PRL-u, działanie prądu elektrycznego i różnorakich elektrowni, jak i magiczną podróż do USA, zwieńczoną prezentacją licznych socjotechnik, które w procesie manipulacji nie mają sobie równych.
Dla wszystkich to słoneczne, sobotnie przedpołudnie nie było stracone, gdyż każdy z nas wyszedł bogatszy o nowe doświadczenia i wiedzę, a same projekty wypadły celująco.

Skip to content