22 kwietnia 2017

Prezentacje projektów edukacyjnych klasa II gimnazjum rok szkolny 2015/2016

09 kwietnia 2016 roku po raz kolejny uczniowie klasy II Społecznego Gimnazjum STO zaprezentowali efekty pracy nad projektami edukacyjnymi, będącymi zespołowym, planowym działaniem uczniów, mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu z wykorzystaniem różnorodnych metod. Działania uczniów, wiodące ich do celu, rozłożone były w czasie: w listopadzie 2015 roku wybrali tematy i dobrali się w grupy, aby następnie realizować zaplanowane etapy swojej pracy.

Efektem było powstanie i zaprezentowanie czterech projektów edukacyjnych o różnorodnej tematyce. Jako pierwsza i najliczniejsza grupa w składzie: Julia Fuks, Joanna Kalitan, Aleksandra Wandzioch, Julia Mierzchała oraz Aleksandra Miozga pracowała pod opieką p. Justyny Sochy. Tematem prezentacji uczennic była: „Dieta – tyran naszych czasów”. Dziewczęta zgromadziły obszerny materiał na temat diety – nagrały krótki wywiady z uczniami i nauczycielami szkoły, przeprowadziły ankietę w naszej szkole oraz wśród przechodniów oraz porozmawiały z panią dietetyk. Na koniec dziewczęta zaprezentowały autorską piosenkę o zdrowym odżywianiu i poczęstowały wszystkich gości zdrowymi przekąskami.

Za sprawą drugiej grupy, która pracowała w składzie: Natalia Kaniak, Leszek Moniakowski, Kacpr Bednarski oraz Przemysław Mączka wraz z opiekunem p. Dariuszem Kowalikiem, mogliśmy zgłębić „Zaczarowany świat dźwięku”. Uczniowie opowiadali o tym czym jest dźwięk i przeprowadzili ciekawe doświadczenia, np. mogliśmy usłyszeć barwę swojego głosu oraz instrumentów muzycznych (na pozór takich samych).Udowodnili również, że dźwięk można zobaczyć.

W grupie trzeciej znaleźli się: Michał Kucharkowski, Grzegorz Boroń oraz Michał Minkus i pod opieką pani z historii – p. Małgorzaty Małaczyńskiej próbowali odpowiedzieć na pytanie: „Czy wojny XVII- wieczne musiały tak wyglądać?”. Projekt zaprezentowany został w pięknych strojach, okraszony był klimatycznym podkładem muzycznym oraz wplecione zostały do niego fragmenty filmów historycznych. Prezentacja ta przypominała krótkie przedstawienie teatralne.

Ostatni pokaz dotyczył „Konfliktów na świecie.”. Zajęli się nim Aleksandra Czerska, Maksymilian Łakomski i Mieszko Jarosz. Pod opieką p. Mirosława Gosa stworzyli wspólnie prezentację z geografii na temat konfliktów na świecie- w Europie, Azji i Afryce.

Wszystkie zespoły spisały się świetnie, były wspaniale przygotowane pod względem merytorycznym, technicznym, artystycznym oraz kulinarnym. Wykazały się inwencją twórczą i prześcigały się w pomysłowości. Gratulujemy wspaniałych występów a nauczycielom i rodzicom dziękujemy serdecznie za pomoc i wsparcie.

Skip to content