Dużo historii w naszym liceum!

Jesienne tygodnie obfitowały w naszej szkole w inicjatywy pogłębiające wiedzę historyczną i zainteresowania historią wśród uczniów (zarówno tych uczących się historii na poziomie rozszerzonym, jak i tych, którzy uczą się historii na poziomie podstawowym).

5 października 2018 roku uczniowie klas I i II LO uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Warszawy. W ramach poszerzania treści programu nauczania uczniowie zwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Była to wspaniała lekcja historii ziem polskich od jej początków (w przypadku historii Żydów polskich) po tragiczne czasy II wojny światowej (wystawy w obydwu muzeach).

5 listopada 2018 roku uczniowie klas I i II LO uczestniczyli w wykładzie poświęconym 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wygłoszonym przez Naczelnika Delegatury IPN w Opolu dr Bartosza Kuświka otwierającym wystawę „Ojcowie Niepodległości” przygotowaną przez IPN, a prezentowaną w ramach uroczystych obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku.

W trakcie wykładu uczniowie mogli przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia towarzyszące procesowi tworzenia się niepodległej Polski w okresie I wojny światowej i w 1918 roku. Wystawa pozwoliła utrwalić w pamięci młodych nazwiska tych, bez których ta niepodległość nie byłaby możliwa: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Wincentego Witosa i Wojciecha Korfantego. Wydarzenie to było wspaniałym przygotowaniem do obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole i poza nią.

Skip to content