LEKCJE pełne ciekawostek i PRÓBNA MATURA USTNA zdalnie!

Dzisiejsze spotkanie z językiem angielskim w Microsoft Teams można by podsumować jednym stwierdzeniem Nauczycieli – WSPANIAŁA MŁODZIEŻ, a bardziej a wonderful and responsible young people!

Nasi Licealiści – ćwiczyli się dziś w SŁUCHANIU tekstów, w których wyszukiwali informacji szczegółowych, wykonując ćwiczenia różnego typu, jak i przekształcali zdania w mowie zależnej. Każde z ćwiczeń wymagało posługiwania się środkami leksykalnymi, przyswojonymi w ostatnich lekcjach na zajęciach online, co tylko poświadcza, że to, co zdobyte wirtualnie – jest jak najbardziej realne.

MATURZYŚCI odbyli próbny ustny egzamin dojrzałości z języka angielskiego- w bliskim kontakcie z Nauczycielem, choć w ZDALNEJ formie. I byli w formie- JĘZYKOWEJ także, a jakże!

A co słychać u CHEMIKÓW? Już wyjaśniamy, zdradzając ciekawostki.

Wszyscy myślą, że każda sól rozpuszczona w wodzie daje odczyn roztworu – obojętny. Nic bardziej mylnego, bowiem – choć są sole, których roztwory mają taki odczyn, są też takie, których roztwory mają odczyn zasadowy bądź kwasowy. A dlaczego tak jest? – wiedzą już najlepiej Drugoklasiści, którzy poznali cały sekret – hydrolizy. Podsumowując, Oni czują chemię… do chemii 🧪⚗️🧴🤩

#STO_Kluczbork
#szkola
#edukacja
#spolecznaszkolapodstawowastokluczbork
#spoleczneliceumstokluczbork
#nauczaniezdalne
#zostanwdomu#nauczanieonline

Skip to content