Lekcje w kalejdoskopie – było, jest i będzie!

W przedświątecznym czasie – nasi Uczniowie podążali dziś ścieżkami wiedzy – po znakach, jakie pozostawiła nam przeszłość. Maturzyści – dowiedzieli się na czym polega niezłomność Zbigniewa Herberta, Drugoklasiści, czym kierowali się pozytywistyczni twórcy, a Pierwszoklasiści – uzyskali wiedzę, kim jest HUMANISTA.
Tak było na polskim, a na lekcjach biologii?
Uczniowie zgłębiali tajniki mitochondriów i chloroplastów oraz sytemu błon wewnątrzkomórkowych. Najwięksi „szczęśliwcy” tuż przed świętami napisali zdalny sprawdzian z biologii. Ponadto w ramach zadania domowego uczniowie realizujący biologię w zakresie podstawowym – mogli dziś poczuć się jak prawdziwi badacze, sprawdzali bowiem wpływ roztworów o różnym stężeniu na zjawisko osmozy.
A na historii?
Wiadomo – historia, i to jaka! Uczniowie bowiem zdobywają wiedzę o Polsce czasów powojennych, ucząc się jej – w niezwykły sposób, bowiem każdy z nich poznawał historię przesiedleń, badając dzieje własnej familii. Poza tym takie zadanie pozwoliło na ciekawą rozmowę w gronie rodziny, chwilę wspomnień, co jest najważniejszą lekcją – nie tylko historii, ale i życia!

Skip to content