Od 7 lat piszemy felietony…

Już od 7 lat uczniowie naszej szkoły startują w prestiżowym Ogólnopolskim Konkursie na Felieton, organizowanym przez XII Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Zajmowaliśmy w tym konkursie I, II i III miejsca, zdobywaliśmy też wyróżnienia, wreszcie otrzymywaliśmy tytuły finalistów. W tym roku aż troje uczniów ze SLO STO – Maria Wierzbicka z kl. I, Barbara Maszkowska z kl. II i Michał Radaczyński z kl. III – znaleźli się w finale. A nie jest to łatwe, bo Jury musi wybierać spośród kilkuset utalentowanych felietonistów z całej Polski.

Podczas finałowej gali, która odbyła się w siedzibie XII LO w dn. 24 kwietnia, prof. Stanisław Bereś, przewodniczący Jury, przedstawił – jak zwykle – swoje refleksje na temat literatury, felietonistyki, sztuki, polityki itd. Tegoroczny konkurs miał szczególny charakter, bo odbyła się jego dziesiąta edycja, a prof. Bereś oznajmił, że zaszczyt przewodniczenia Jury oddaje komuś innemu.

Jeszcze nie wiadomo, kto to będzie, ale już dziś wiemy, że za rok znowu spróbujemy swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie na Felieton. I mamy nadzieję, że nowe Jury też zauważy talenty z kluczborskiej szkoły społecznej. Już ostrzymy pióra…

Skip to content