Artystka z STO!

Aleksandra Morawiak to jedna z najbardziej interesujących polskich artystek specjalizujących się w kolażu. Zdecydowała się zająć tą dziedziną już podczas studiów, ale zapoznała się z nią w… naszej szkole!
Twórczyni niezwykle ciekawych dzieł jest bowiem naszą absolwentką – uczęszczała do sto-wskiego Liceum w latach 2008-2011. Zapamiętaliśmy ją jako wielką indywidualność, świetną uczennicę, szczególnie zainteresowaną humanistyką. Przyszła do nas jako uzdolniona poetka i pisarka (miała już na swoim koncie kilka nagród w ogólnopolskich konkursach literackich), w STO natomiast „narodziła się” jako plastyczka. Stało się to przede wszystkim pod wpływem p. Jacka Tybura. To on wspomógł wówczas Olę (dziś – Panią Aleksandrę) w jej dążeniach do odkrywania talentów plastycznych.
Ich współpraca zaowocowała dostaniem się Aleksandry Morawiak do znajdującej się w Łodzi Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera. Ukończyła tam Katedrę Fotografii i już jako pani magister sztuki weszła w dorosły świat. Radzi sobie w nim doskonale – mimo młodego wieku jest uznaną artystką. Swoje dzieła pokazywała na wystawach w Berlinie, Mediolanie, Kopenhadze, San Francisco i we Wrocławiu, a ponadto współpracuje jako ilustratorka z renomowanymi czasopismami polskimi (Zwierciadło, Pani, Design Alive).
Udowadnia, że mając talent oraz wkładając w swój rozwój wiele pracy, można osiągnąć niezwykłe efekty w sztuce, która zachwyca i koneserów, i zwykłych „zjadaczy chleba”.
Zachęcamy więc naszych uczniów, by szli w ślady Aleksandry Morawiak, a zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej, na której można obejrzeć niesamowite kolaże! (https://www.aleksandramorawiak.com/)

Skip to content