Droga (do) GWIAZD w KONKURSIE PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

Wszyscy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem sukcesu, na który zapracowały sobie utalentowane dziewczyny (z) STO, nie tylko biorąc pod uwagę sam udział w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej DACHL – Lieder – Wettbewerb, objętego patronatem Ambasadorów Niemiec, Austrii i Szwajcarii, ale także wyśpiewanie sobie już kolejnego – III etapu konkursu, w którym to odbędą się przesłuchania na żywo (do tego etapu przechodzi tylko 35 piosenek!).
Sukces ten ma swoją wagę, wcześniej bowiem nasze GWIAZDY musiały przejść etap I, z którego wyłoniono przedstawicieli z danej kategorii – klasy podstawowej i ponadpodstawowej, by następnie dojść do II etapu, który polegał na przesłuchaniach zgłoszonych utworów przez jury konkursowe (demo piosenki było nagrywane w studiu Młodzieżowym Domu Kultury w Kluczborku). Teraz z niecierpliwością pozostaje nam oczekiwać III etapu, w którym zaprezentują swój TALENT:

JAGODA FUKS z klasy VI oraz Licealistki: JUSTYNA TOMYS, JULIANNA RASZTAR, KAROLINA MASZKOWSKA i KATARZYNA LEWICKA.

GRATULUJEMY!!!

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest piosenka o wakacjach i podróżach. Gorąco wierzymy, że wszystkie nasze uczennice – osiągną wyznaczony sobie cel, doświadczając po drodze niezwykłych spotkań, tym bardziej, że nasze Dziewczyny doskonale wiedzą, że
„Piosenka jest dobra na wszystko
Piosenka pomoże na wiele
Na co dzień jak i na niedzielę
Na to żebyś Ty patrzał weselej”

Skip to content