MATEMATYCZNE PRZYKAZANIA

Wielu z nas zapewne słyszało sentencję znakomitego filozofa i lekarza, która zdradza „prosty” sekret o SZCZĘŚCIU, iż jest „jedyną rzeczą, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”. Jak funkcjonuje ta zasada w naszej codzienności? Jaki RACHUNEK wystawiamy sobie swoim postępowaniem? Wiemy…, życie najlepiej weryfikuje nasze DZIAŁANIA i z dużym rachunkiem prawdopodobieństwa nakazuje nam rozLICZYĆ się ze wszystkiego w odpowiednim czasie. Tu trzeba dodać… również matematycznie.

Niektórych takie wyzwanie czeka już w bieżącym tygodniu, teraz bowiem rozpoczynamy WIELKI FESTIWAL MATEMATYCZNYCH REWOLUCJI, w którym to uczniowie naszej szkoły będą zliczać, przeliczać, mnożyć i dzielić tak, aby każde ROZWIAZANIE było właściwe! Skąd tyle matematycznych przykazań?

Otóż, po pierwsze: w czwartek 28 września – „wybrańcy” (klas gimnazjalnych i VII SSP) przystąpią do Olimpiady Matematycznej Juniorów; po drugie: w piątek, 29 września – będziemy wspólnie celebrować VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA, a po trzecie, czwarte… i itd., w każdym dniu będziemy przypominać sobie (jak to z przykazaniami bywa) TABLICZKĘ wiedzy. Jak wiemy, jej znajomość może zadecydować o naszych życiowych wyborach, by czasem po prostu… się nie przeliczyć i piekielnie nie pomylić! POWODZENIA!

Skip to content