Mikołajki

Mikołajki to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez Dzieci dni w roku. Oczywiście kojarzony przede wszystkim ze słodyczami i drobnymi upominkami, ale również niosący sporą wartość wychowawczą.
To tego dnia wspomina się człowieka znanego z pomocy innym. Aby zostać przez Niego zauważonym i docenionym należy spełnić pewne warunki: uprzejmość, kultura, takt, posłuszeństwo- są niezbędnymi elementami chroniącymi przed otrzymaniem kary w postaci rózgi. Tegoroczny Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził wszystkie dzieci z STO. Starym zwyczajem, aby otrzymać podarek, musiały zaśpiewać i odpowiedzieć na świąteczne pytania. Najmłodsi (i najgrzeczniejsi) pojechali szukać Świętego aż do zamku w Mosznej, gdzie w komnacie z ogromnym kominkiem czekali już na nich Śnieżynka i Elf, a na dźwięk mikołajkowej piosenki pojawił się i najbardziej oczekiwany gość z olbrzymim workiem prezentów.
Dzięki znajomości i przestrzeganiu zasad, zaangażowaniu i dobroci już dziś dało się poczuć subtelną magię Świąt. Jak przystało na ten dzień, wszyscy byli zaskoczeni i zachwyceni. A jednak, warto być grzecznym!

Skip to content