Nasza uczennica – Barbara Bugajak

Nasza uczennica – Barbara Bugajak jako jedyna uczennica z Kluczborka w ścisłym finale Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego!
Basia sięgnęła po kolejny sukces i znalazła się najpierw wśród 32 finalistów – uczniów z całego województwa, aby zostać jedną z 12 laureatów!
Gratulacje dla Basi a dla Was mamy niespodziankę, zapytaliśmy Basię o jej pasje – przeczytajcie i dajcie się zainspirować:
„Pasja to ostatnio bardzo modne pojęcie. Każdy chce mieć jakąś pasję, szuka jakiejś pasji lub dąży do niej. Czym jest pasja? Najprawdopodobniej każdy z nas udzieliłby nieco innej odpowiedzi i to właśnie jest w tym przypadku piękne. Może być to coś, co robisz. Coś, co uznasz za nieodparcie interesujące i przyjemne. Każdy z nas czuje się w czymś dobry. Może być to jakiś sport, rysowanie, gra na instrumencie czy czytanie książek.
Języki to moja pasja, a szczególnie język angielski. Oddawanie się tej pasji jest dla mnie źródłem radości i przyjemności. Podnoszenie kompetencji językowych, poszerzanie wiedzy o krajach anglojęzycznych, oglądanie filmów i czytanie książek w oryginalnej wersji językowej czy umiejętność bezproblemowego skomunikowania się podczas zagranicznych wyjazdów to jedna strona medalu, ale jest i druga, która jest efektem dodatkowym mojej pasji. Znajomość języka pozwoliła mi wziąć udział w licznych konkursach, a odniesione w nich sukcesy oprócz satysfakcji dały mi np. zwolnienie ze zdawania części egzaminu ósmoklasisty. Innym z efektów oddawania się pasji jest nauczenie się dobrej organizacji czasu, sprawnego wykonywania tego, co wiąże się z obowiązkami po to, aby wygospodarować dodatkowe chwile na ulubione czynności.
Pasje czynią człowieka wyjątkowym, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi, kiedy możemy wykonywać nasze ulubione zajęcia. Aby je poznać, potrzeba wiele czasu, dlatego warto jest zacząć swoją podróż w celu poszukiwania pasji już w najmłodszym wieku, gdyż wytrwałość w dążeniu do celu pozwala nam na czerpanie większej przyjemności, kiedy się nam uda. Warto mieć pasje!”
Basia Bugajak, klasa VIIIa
Skip to content