Sankt Martinstag i inauguracja Klubu Odkrywców Niemieckiego w ZSO STO w Kluczborku

Nasza szkoła w tym roku podjęła się kilku wyzwań:

Po pierwsze pełną parą ruszyliśmy z nauką języka niemieckiego, jako języka mniejszości narodowej. Co to oznacza? A mianowicie uczymy się nie tylko języka, ale również, a może przede wszystkim korzystamy z języka, jako przekaźnika kultury i historii Niemiec, Śląska i naszego regionu – naszej małej Ojczyzny.

Po drugie nasza szkoła nawiązała porozumienie z Domem Współpracy Polsko- Niemieckiej w ramach kampanii „Bilingua – łatwiej z niemieckim!”. Kampania ma na celu promowanie dwujęzyczności polsko- niemieckiej i jest realizowana w partnerstwie ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno- Kulturalnych w Polsce. W ramach powołaliśmy koło zainteresowań pod nazwą „Klub Odkrywców Niemieckiego”.

Zaczęliśmy historycznie i kulinarnie od Sankt Martinstag. Uczniowie poznali historię św. Marcina i wspólnie upiekli rogale świętomarcińskie. Szkoła rozbrzmiała okrzykami „Martin ist ein guter Mann”, a przy okazji pięknie zapachniała.

Nasze najbliższe plany to wyjazd do Opola i udział w warsztatach „Bilingua – łatwiej z niemieckim” oraz dzień św. Łucji i pieczenie pierników.

Opiekun KON

Elżbieta Wydra

Skip to content