Sukcesy STO w Szkolnej Lidze Szachowej

3 kwietnia br. odbyła się druga wiosenna, a zarazem finałowa runda Szkolnej Ligi Szachowej. Tego dnia w turnieju wzięło udział 10 drużyn z różnych szkół naszej gminy (w obu rundach startowało łącznie 13grup). Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły.  W pierwszej drużynie grali: Grzegorz Panek (klasa 7), Cyprian Sychla (klasa 5), Kacper Sychla (klasa 6), Barbara Bugajak (klasa 5).  W drugiej drużynie wystartowali: Michał Boroń (klasa 4), Filip Gebułtowicz (klasa 5), Jakub Jastrzębski (klasa 1) oraz Emilia Gawińska (klasa 4). Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym” w trakcie 9 rund. Najmłodszym zawodnikiem turnieju okazał się nasz pierwszoklasista- Kuba Jastrzębski. Pierwsza drużyna naszej szkoły zdobyła zaszczytne drugie miejsce! Basia Bugajak okazała się najlepszą zawodniczką na czwartej szachownicy oraz otrzymała dyplom zatytułowany „Odkrycie Ligi”! Grzesiek Panek był o włos od zdobycia tytułu najlepszego szachisty na pierwszej desce. Jego konkurent uzyskał taką samą liczbę punktów, lecz o przyznaniu pierwszego miejsca zadecydowała kolejność drużyn. Druga drużyna naszej szkoły wystąpiła po raz pierwszy, nie brała udziału w rundzie jesiennej Szkolnej Ligi Szachowej. W ostatecznej finałowej klasyfikacji zajęła 10 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy zapału i chęci do gry w szachy. Życzymy dalszych sukcesów w tej dziedzinie sportu!