Warsztaty młodzieży Kluczborskiego Klubu Odkrywców Historii Lokalnej w ZSO STO w Kluczborku

Komunikacja, porozumienie i rozumienie, do tego szczypta negocjacji – tak w telegraficznym skrócie można by opisać dzisiejsze warsztaty młodzieży Kluczborskiego Klubu Odkrywców Historii Lokalnej.

Uczestnicy zajęć, pod opieką prowadzącej – pani Magdaleny Trus Urbańskiej, z zawodu psychologa, specjalisty PR i komunikacji w biznesie, absolwentki Uniwersytetów Gdańskiego i Warszawskiego, obalali stereotypy i ich wpływ na „psucie” postrzegania świata. Na przykładzie szczypty soli rozważali względność świata oraz uczyli się komunikowania FUO – czyli Faktów-Oczekiwań-Uczuć, które nie generuje negatywnych emocji.

Warsztaty zostały sfinansowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, który reprezentowała pani Izabela Waloszek, dotychczasowy koordynator klubów.

Dzisiejszy dzień był również dniem pożegnania z panią Izabelą.

Za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i organizowanie tak cudownych spotkań, jak dzisiejsze, pani Izabela otrzymała gorące podziękowania od Dyrektor ZSO STO – pani Beaty Bednarskiej, oraz opiekunek Klubu, pań Zofii Kucharskiej i Elżbiety Wydra.

Swoją wdzięczność wyrazili również uczestnicy warsztatów – uczniowie zaangażowani w Klub Odkrywców Historii Lokalnej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku oraz Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biadaczu.

To było ostatnie wydarzenie Kluczborskiego KOHL w tym roku szkolnym.

Na następne zapraszamy już od września.

Zofia Kucharska

Elżbieta Wydra

Skip to content