ZIELONA SZKOŁA

W tym roku ZIELONA SZKOŁA dla klas – pierwszej i drugich odbyła się w niezwykle malowniczym miejscu, bo w Górach Opawskich, które należą do najpiękniejszych rejonów na terenie Opolszczyzny.
W pierwszy dzień wyruszyliśmy do Interaktywnego Parku Rozrywki i Edukacji ,,Rosenau – Zaginione Miasto”, w której zwiedziliśmy straszną sztolnię, jaskinię, park żywiołów, wielki dmuchany pałac oraz wspaniały park linowy. W interaktywnym Awatarze dzieci obejrzały fascynujący i emocjonujący film w kinie 7 D. Kolejną uciechą dla naszych milusińskich była przejażdżka karuzelą i ciuchcią oraz zjazd na snowtubingu. W Interaktywnym Ogrodzie Wody poznały trudne zagadnienia z fizyki. Jednak największą atrakcją był potwór z głębin jeziora, którego dzieci w ogóle się nie bały (czy to samo można powiedzieć o Paniach Wychowawczyniach?)
Drugi dzień upłynął pod znakiem wędrówek. Pogoda dopisała, więc mogliśmy spokojnie udać się w Góry Opawskie. Pod okiem przewodnika, który opowiedział nam piękne historie na temat tej okolicy, odwiedziliśmy wspaniałe miejsca, m.in. pozostałości dawnych kamieniołomów ,,Żabie Oczko” oraz ,,Karolinkę”. To była nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała lekcja historii i przyrody, zaczarowana zieloną scenerią.

Skip to content