ZŁOWIONE TALENTY

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o ŁOWIENIU TALENTÓW z STO – a dzisiaj możemy już się pochwalić prawdziwymi perłami świata nauki!, ujawniającymi się spośród blisko 7 tysięcy uczniów z ponad 360 szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w twórczym współzawodnictwie w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschfreund”. Co więcej, wypłynięcie na szerokie wody językowych możliwości okazało się nie tylko stanowić cenną inicjatywę promującą talenty i osiągnięcia uczniów, ale przede wszystkim najlepszą przynętę – do nauki.
Bezkonkurencyjną GRUBĄ RYBĄ konkursu – okazał się SWEWERYN GIERCZYK z klasy I LO STO, który płynnie zwyciężył w językowych konkurencjach, zajmując 1. miejsce w województwie i 10. miejsce w kraju!
Prawdziwą ZŁOTĄ RYBKĄ – okazała się także Emma Kaniak z klasy V, która zajęła 2. miejsce w województwie i 6. miejsce w kraju!
Ponadto dyplomy za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymali także inni zawodnicy – Nikola Pietrucha z klasy III LO, a także Grzegorz Boroń z klasy I LO.
Dodatkowo do zwycięstwa lekko przypłynęli także uczniowie klas gimnazjalnych, podpływając w województwie do miejsca: 3 – ego JULIA BUŁA (III SG STO), 4 – ego LILIA ANDRIICHUK (III SG) i 5 -tego MICHAŁ KONOPKA ((III SG) z Kamilą Morawiec (z kl. II SG).
Na fali nauki znalazł się także MATEUSZ GIERCZYK, uzyskujący DYPLOM UZNANIA za uzyskanie najlepszego wyniku w klasach siódmych (16 miejsce w województwie opolskim)!
Zwycięzcom gratulujemy, życząc dalej, by zmierzali na szerokie wody nauki, wobec której każde kolejne zanurzenie przyniesie im nowe zdobycze ze świata wiedzy!

Skip to content