Zdobyliśmy dofinansowanie w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Zdobyliśmy dofinansowanie w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0🎯
Trwa druga edycja pięcioletniego projektu, w którym biblioteki szkolne, pedagogiczne oraz przedszkola mogą starać się o dofinansowanie zakupów księgozbioru. Wielkość dofinansowania zależy od ilości uczniów w szkole. Nam maksymalnie przysługiwała kwota 4 000 zł + 1 000 zł. wkładu własnego. Jesienią został napisany wniosek i udało się. Umowa na przekazanie środków została podpisana, a pieniądze są już na koncie szkoły. Teraz po kolei będziemy realizować wymagane zobowiązania: zrealizujemy projekty czytelnicze, przygotujemy dużą imprezę czytelniczą oraz spotkanie z Rodzicami. Mamy na to czas do końca roku kalendarzowego. Uczniowie liceum w ankietach wskazali już tytuły książek, które zostaną zakupione. Zaczynamy robić zakupy.
Dofinansowanie dotyczy księgozbioru dla liceum, bo taki wniosek złożyliśmy. Jesienią będzie nabór wniosków na rok 2024 i wtedy wystąpimy o dofinansowanie dla księgozbioru szkoły podstawowej. Trzymajcie kciuki żeby znowu się udało!!!
Czekamy na nowe książki, ale zapraszamy do wypożyczenia książek na wakacje. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, na każdą pogodę i na każdy rodzaj wypoczynku.
Program jest realizowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, przy zaangażowaniu Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki i Narodowego Centrum Kultury, oraz we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki jako Operatora Priorytetu 3.
Skip to content