Misja – Projekt!

Jak co roku, uczniowie klasy II Społecznego Gimnazjum STO spotkali się w szkole, w sobotnie przedpołudnie, aby publicznie zaprezentować i podać ocenie efekty swojej kilkumiesięcznej pracy zespołowej – w ramach realizacji projektów gimnazjalnych.
Realizacja podjętych działań w takich dziedzinach, jak chemia, fizyka, geografia i historia – zaowocowała wystąpieniami, które na długo pozostaną w pamięci uczniów, nauczycieli, jak i zaproszonych gości! Dlaczego? – już odpowiadamy!
Przepis na idealne projekty gimnazjalne okazał się pełen drogocennych składników: były w nich pasja, innowacyjność, zaangażowanie, aktywność, a także samodzielność połączona z umiejętnością współpracy! Ponadto, Drugoklasiści nie zapomnieli także o tym, by odnieść się do wiedzy swoich przewodników – mistrzów, czego finalnym efektem stały się podróże w różnych czasoprzestrzeniach! W sobotnie przedpołudnie odbyły się więc: podróż w przeszłość, aż do czasów PRL – w celu odkrycia motoryzacyjnych tajemnic tamtych czasów, potem – egzotyczna i barwna wyprawa do Indii, poprowadzona przez drużynę, w której znalazła się także p. Ewa Maciborko, wprowadzająca nas w filozofię jogi, następnie – chemiczny (od)lot, pełen doświadczeń przynoszących wiedzę o występujących (chemicznych!) składnikach w żywności… i ostatecznie powrót, ze świadomością, że w każdej życiowej podróży Księżyc dla naszej planety odgrywa niezwykle ważną rolę! Reasumując, po takich podróżach – wszyscy wrócili(śmy) bogatsi o nowe doświadczenia, spotkania i wiedzę.
Misja – „PROJEKT II G” wypadła celująco!

Dziękujemy i gratulujemy!

Skip to content