Społeczne Liceum STO w Kluczborku realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0!

Społeczne Liceum STO w Kluczborku realizuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – NPRCz 2.0
Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami wspaniałymi efektami realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w naszej szkole!
✅ Zrealizowaliśmy wszystkie zadania programu, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w jego realizacji. Zakupiliśmy wybrane przez nich książki, inwestując 5000,00 złotych w nowości wydawnicze, które są teraz dostępne dla wszystkich. Niektóre z nich już znalazły swoich czytelników, co cieszy nas ogromnie!
✅ Klasy licealne zakończyły realizację swoich projektów, które przyniosły wiele inspiracji i nowych doświadczeń. Projekt klasy trzeciej wprowadził nieco inne podejście do lekcji historii, wzbogacając je o muzykę epoki romantyzmu oraz twórczość narodowych wieszczów. Natomiast projekt klasy pierwszej LO przyczynił się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości.
✅ Również rodzice licealistów aktywnie uczestniczyli w programie, co pokazuje ogromne zaangażowanie społeczności szkolnej. Podczas listopadowego spotkania z wychowawcami mieliśmy również przyjemność wysłuchać prelekcji prof. dr hab. Dariusza Dybka na temat roli czytania w życiu człowieka. ‍
✅ Niezapomnianą częścią programu był także wieczór czytelniczy dla uczniów wszystkich klas objętych programem, podczas którego mieli oni okazję zapoznać się z twórczością literacką i rysunkową Sławomira Mrożka, scenariuszami „Teatrzyku Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego oraz wyklejankami Wisławy Szymborskiej. Rozmawialiśmy o tym na ile ta twórczość budzi uśmiech u młodzieży. Odbył się plebiscyt na najśmieszniejszy rysunek i test z czytania ze zrozumieniem tekstów wymienionych twórców️
Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym podobne inicjatywy obejmą również uczniów szkoły podstawowej. Wierzymy, że nasze starania przyniosą pożądane efekty i jeszcze bardziej wzbogacą życie literackie naszej społeczności! Wniosek już został złożony. Trzymajmy kciuki za powodzenie.
Skip to content