„GÓRA GROSZA”

Tydzień Edukacji Globalnej zakończył się szeregiem aktywności zmierzających do tego, aby WYELIMINOWAĆ UBÓSTWO. W ramach zajęć o ODPOWIEDZIALNEJ KONSUMPCJI poznaliśmy tajniki kilku gier mających na celu uświadomić nam globalne współzależności i ich wpływ na życie każdego z nas.
Przekonaliśmy się, jak naszymi codziennymi, z pozoru nieistotnymi decyzjami wpływamy na środowisko i losy innych ludzi, mieszkańców różnych regionów. Doświadczyliśmy trudu wyprodukowania ubrań i dowiedzieliśmy się, co kryje się za ich ceną i metkami… Wiemy, co można zrobić, aby nasza moda była bardziej sprawiedliwa. Nawet najmłodsi udowadniali, że zużyte nie oznacza bezużyteczne, a stare może stać się nowoczesnym. Chcąc wesprzeć najbardziej potrzebujących, zorganizowaliśmy też zbiórkę przyborów szkolnych i środków higieny osobistej dla dzieci z okolicznych domów dziecka.
Przy okazji tego praktycznego dnia zainicjowaliśmy w szkole akcję „GÓRA GROSZA”, która ma pomóc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Pomagać chcemy i jak- już wiemy!

Skip to content