MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

             Uczniowie klas I-III naszej Szkoły Podstawowej w dn. 15 września 2017 r. już po raz kolejny uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu  Kropki. To naprawdę niezwykłe święto, a film, który był inspiracją do tegorocznych działań – okazał się bardzo mądry.  Bohaterką tego filmu jest Vashti – dziewczynka, która nie wierzy w swoje możliwości. Twierdzi, że nie umie malować, a farbki ją wręcz irytują. Nauczycielka proponuje więc: „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie!”. Dziewczynka rysuje (wydawałoby się) zwykłą kropkę i od tego momentu wszystko zaczyna się zmieniać… Kropka odmienia życie Vashti!

Po obejrzeniu filmu dzieci rozmawiały o swoich talentach, pasjach, zdolnościach. Przecież każdy z nas je ma, choć czasami są one schowane gdzieś głęboko…

Każda klasa stworzyła swoje drzewo talentów, a co odważniejsi przedstawili je przy mikrofonie. Nie zabrakło kropkowanych obrazków, które utworzyły wielką STO-nogę – wyszliśmy z nią na spacer wokół kluczborskiego rynku.  Były również czekoladowe kropki oraz stroje w małe i wielkie grochy.

Święto Kropki to naprawdę dobry pomysł na lekcję pełną zabawy i uśmiechu!

Skip to content