,,Śniadanie daje moc”

Klasa I Społecznej Szkoły Podstawowej STO rozpoczęła udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc”.  Pierwsza z misji – domowa została zareklamowana jako super zadanie w domu i świetna zabawa z rodzicami. Nie dziwne więc, że wszyscy chętnie do niej przystąpili.

Po przekazaniu rodzicom scenariusza super zabawy rozpoczęliśmy kolejną już misję – tym razem: kosmiczną, a polegała ona na stworzeniu (no, dobrze… wykonaniu) czarodziejskich mydełek . Misja wieczorna udała się, znowu zatem w „pierwszakach” wzrósł entuzjazm do dalszych działań.

W następny dzień dzieci przyniosły z radością swoje pachnące i myjące (!) różnokształtne „myjaczki” – jak to nazwały – i zaczęło się opowiadanie o ich powstawaniu i przeszkodach, na które dzieci napotykały. Ciekawostką było to, że każdy z uczniów zrobił mydełka o innym kształcie, zapachu i kolorze. Doświadczenie udało się. Rodzice opowiadali, jak to teraz każde dziecko przypomina im, że często trzeba myć rączki i niektórzy razem z rodzicami wykonują tę czynność. Teraz to dziecko jest nauczycielem czystości dla każdego rodzica!

„Moc jest z Nami” – powtarzają dzieci.

Skip to content