Pożegnanie z Londynem – dzień 5!
Dziś mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Międzynarodowej Interdyscyplinarnej Konferencji UCL Leaders 2024 na University College London (UCL) – wydarzeniu, które z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Konferencję otworzył Jego Ekscelencja Pan Piotr Wilczek – Ambasador Rzeczypospolitej w Wielkiej Brytanii, polski historyk literatury i kultury, przekładoznawca, tłumacz literacki, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego, który zapoczątkował dyskusje na temat sztuki, sztucznej inteligencji oraz przyszłości sztuki
ARTificial Intelligence: What does AI mean for the Future of the Arts? prowadzony przez:
Léllé Demertzi – artystkę i producentkę kultury z Londynu,
Ewę Bogusz-Moore – Dyrektor Naczelną i Programową Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach – NOSPR,
Romana Lipskiego – malarza mieszkającego w Berlinie, o polskich korzeniach
oraz
Dr Suran’a Goonatilake OBE – profesora wizytującego na Wydziale Informatyki University College London (UCL) i współzałożyciela kilku firm z branży deep-tech.
Następną częścią konferencji był biznesowy panel dyskusyjny na temat Business Strategies Amid Digital Transformation: Challenges and Opportunities.
Prowadzącymi byli:
Krzysztof Krawczyk – szef warszawskiego biura i partner w CVC Capital Partners,
Edgar Kolesnik – Partner, Abris Capital Partners; Wiceprezes, Polskie Stowarzyszenie Private Equity i Venture Capital (PSIK),
Daniel Hulme – dyrektor generalny SATALIA i dyrektor ds. sztucznej inteligencji w WPP,
Tomasz Michalski – dyrektor ds. strategii i doradztwa wewnętrznego w Allegro,
Margo Bykov – menedżer ds. zaangażowania na Wydziale Edukacja menedżerska MIT Sloan,
Jan Nowina-Witkowski – współzałożyciel Mozart AI, absolwent LSE
oraz
Justyna Jackholt – Założycielka i Partner Zarządzający w Bossalini Capital.
Po przerwie na lunch rozpoczął się trzeci panel poświęcony nauce i technologii: Accessibility of Science in the Digital Age.
Mówcami byli:
Dr Ali Hossaini – współdyrektor Galerii Narodowej X,
Aleksander Pajewski – dyrektor ds. produktu w VitVio,
Jakub Wiech – prawnik, dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny „Energetyki24”
dr Malvika Sharan – starszy pracownik naukowy w Instytucie Alana Turinga w Londynie
oraz
dr Eleanor Drage – starszy pracownik naukowy na Uniwersytecie w Cambridge.
Następnie połączyliśmy się online z przebywającą w Bostonie profesor Aleksandrą Przegalińską – profesor nadzwyczajną i wiceprezes Akademia Leona Koźmińskiego – Kozminski University, odpowiedzialną za stosunki międzynarodowe i ESR oraz starszy pracownik naukowy w Labor and Worklife Program at Harvard Law School
Czwarty i zarazem ostatni panel dyskusyjny był poświęcony polityce przyszłości: Politics of Future: Efficiency vs Morality i był prowadzony przez specjalistów:
Raphael Minder – Korespondent The Financial Times (Europe) GmbH w Europie Środkowej,
dr Thomas Lorman – wykładowca Szkoły Slawistyki i Europy Wschodniej UCL,
dr Melanie Garson -kierownik ds. polityki cybernetycznej i geopolityki technologicznej w Tony Blair Institute for Global Change oraz
prof. Dariusz Rosati – ekonomista, dyplomata, były polski poseł i poseł do Parlamentu Europejskiego.
Po fascynującej konferencji, która poszerzyła nasze horyzonty i dostarczyła nowych inspiracji, wracamy do Polski z wieloma refleksjami i pomysłami na przyszłość.
Wyjazd do stolicy Wielkiej Brytanii uważamy za udany pod każdym względem, a niedosyt który w nas pozostał zmotywuje nas do powrotu w to samo miejsce w przyszłym roku.
Dziękujemy całemu zespołowi UCL, a w szczególności Hania Okurowska oraz Helena Drzazga za pomoc i wsparcie w organizacji tego niezwykłego wydarzenia.
Londynie, do zobaczenia w przyszłym roku!