ALEKSANDRA DEREŃ w kolejnym ETAPIE PROGRAMU STYPENDIALNEGO ADAMED SmartUP!!! PIĘKNY UMYSŁ!

Truizmem może być zdanie, że świat nauki jest przestrzenią tak otwartą, że każdy może z ciekawością zgłębiać jego tajniki. Wiedzą o tym wszyscy, którzy z takiego otwartego zaproszenia korzystają, przyczyniając się zarówno do własnych, jak i do światowych odkryć. Jesteśmy prawdziwie dumni, że ALEKSANDRA DEREŃ, uczennica klasy I Społecznego Liceum STO w Kluczborku – z takiego zaproszenia nie tylko skorzystała, ale i przeszła do kolejnego – II etapu rekrutacyjnego w 6. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP, rozwiązując wcześniej łamigłówki z 10 teczek tematycznych, co wymagało nie tylko wiedzy z zakresu biologii, medycyny, chemii, informatyki i astrofizyki, ale także umiejętności krytycznego myślenia oraz analizy przedstawionych faktów. Zadania były przepełnione obliczeniami (na przykład, jak z matematycznego punktu widzenia zapobiec problemowi roku 2038 czy też skomplikowanymi zadaniami ze stężeniem molowym) i anglojęzycznymi stronami internetowymi dotyczącymi chemioterapii, witaminy C czy funkcjonowania wszechświata!
Sukces Uczennicy jest tym bardziej zachwycający, gdy uzmysłowimy sobie, że Ola walczyła o przejście do kolejnego etapu zmagań o miejsce w wakacyjnym obozie naukowym z 8724 uczniami w wieku 14-19 lat!!!
Wobec powyższego, nie możemy postąpić inaczej, jak tylko nisko ukłonić się przed Aleksandrą i JEJ PIĘKNYM UMYSŁEM, życząc Jej nie tylko pokonywania dalszych naukowych etapów, ale i podążania drogą, pełną fascynujących życiowych odkryć!
GRATULUJEMY!!!

Skip to content