„Historyczny” turniej debat oksfordzkich

W czwartek 25 listopada 2021 roku DRUŻYNA NASZEGO SPOŁECZNEGO LICEUM STO w składzie: Justyna Tomys, Kamila Morawiec, Michał Topolski, Marta Klicińska i Adrian Sobania ZWYCIĘŻYŁA w II Opolskim Turnieju Debat Oksfordzkich, organizowanym przez Instytut Śląski w Opolu we współpracy z Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu i Projekty Edukacyjne.
Turniej był prawdziwie historyczny, bo to pierwszy duży TURNIEJ WYGRANY przez drużynę STO, która rok temu sformułowała pierwszy argument w debacie, a już ZWYCIĘŻA! Po drugie debatowaliśmy o historii Śląska, jak przystało w 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego oraz powrotu części Górnego Śląska do Macierzy.
Tematyka i poziom debat pokazał WIELKĄ WIEDZĘ uczniów o historii naszego regionu oraz pozwolił sędziom i szerokiej publiczności docenić ich UMIEJĘTNOŚCI RETORYCZNE, perfekcyjne przygotowanie do debaty i, co nie mniej ważne, wysoką kulturę dyskusji – której można się od nich uczyć!
Gratulacje dla całej drużyny, a w sposób szczególny dla Michała Topolskiego, który został NAJLEPSZYM MÓWCĄ TURNIEJU! Z dumą przypominamy, że zeszłoroczną MÓWCZYNIĄ DEBATY była Kamila Morawiec.
Skip to content