I jeszcze kilka pięknych wspomnień z wycieczki do Paryża

Mimo, że wycieczka do Paryża już dobrych kilka dni temu dobiegła końca, zapraszamy jeszcze do kilku wspomnień z pobytu w Paryżu🇫🇷🇫🇷🇫🇷
Trzeci dzień rozpoczął się na placu Bastylii, skąd wyruszyliśmy do Musée Carnavalet, czyli Muzeum Historii Paryża. Następnie odwiedziliśmy niezwykłe Centre Georges Pompidou, czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Następne przyszła pora na Panteon, miejsce spoczynku wielu znamienitych osobowości, między innymi naszej rodaczki Marii Skłodowskiej Curie. Wieczorem spacerowaliśmy urokliwymi uliczkami dzielnicy Montmartre.
Kolejny dzień rozpoczęliśmy w Musée de l’Orangerie podziwiając zachwycające „Nenufary” Claude’a Moneta. Był to przedsmak do głównej atrakcji dnia, czyli Musée du Louvre. Po kilku godzinach spędzonych w otoczeniu wybitnych dzieł sztuki rozpoczęliśmy spacer przez Plac Zgody i Pola Elizejskie, aż na Pola Marsowe, aby tam zakończyć dzień urokliwym rejsem po Sekwanie.
Ostatni dzień zwiedzania nie ustępował intensywnością pozostałym. Pierwszym punktem było Musée d’Orsay, gdzie mogliśmy podziwiać znane na całym świecie obrazy impresjonistów. Następnie udaliśmy się do ekskluzywnej Galerie Lafayette, aby stamtąd ostatni raz rzucić okiem na przepiękną panoramę miasta. Kolejnymi punktami było zwiedzanie budynku Opery Garnier, Biblioteki Narodowej oraz ogrodów Palais Royal. Tego dnia także wybraliśmy się do typowej paryskiej restauracji Bouillon Chartier, gdzie mieliśmy okazję próbować francuskich specjałów takich jak ślimaki i sery. Zwiedzanie Paryża zakończyliśmy pod Łukiem Triumfalnym.
Skip to content