MATURZYŚCI NA SALONACH

W wielu miejscach mogliśmy się przekonać, że nasi UCZNIOWIE – i bywają, i brylują na salonach, odnajdując się w różnych przestrzeniach – dla nauki i kultury, nie tylko własnej, ale i globalnej. Stąd też 17 września UCZNIOWIE  III klas SPOŁECZNEGO LICEUM STO wraz z maturzystami z Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza – z pełną ciekawością  wzięli udział w Salonie Maturzystów we Wrocławiu, by zdobyć i pogłębić swoją wiedzę o rynku edukacyjnym w Polsce, a pośrednio – i na świecie.

Prezentacja najlepszych uczelni w Polsce, takich choćby jak: Uniwersytet Warszawski, Wrocławski, Zielonogórski czy też Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu czy Akademia Sztuk Pięknych – stanowiły najbardziej popularne i oblegane kierunki zainteresowań. Według Magdy, uczennicy klasy III SLO STO: „Mimo dużego tłoku kandydatów na uczelnie z całego kraju, wynieśliśmy wiele cennych informacji na temat przedmiotów, jakie należy zdawać na maturze, by dostać się na wymarzone kierunki. Wiemy też, że na niektórych uczelniach na JEDNO miejsce kandydować może NAWET 27 osób!, co mocno dyscyplinuje do nauki…” Jak dodaje dalej Magda: „Niespodziewaną, ale jakże słodką atrakcją okazała się dla wszystkich także suczka, która wraz ze swoją właścicielką promowała kierunek weterynaryjny na Uniwersytecie Przyrodniczym. Wyjazd okazał się bardzo bogaty w nowo zdobytą wiedzę”.

Cieszymy się, że SALON MATURZYSTÓW – otworzył swoje pokoje dla wszystkich zainteresowanych dalszą edukacją, z nadzieją, że WIEDZA otwiera każde DRZWI. Do marzeń także.

Skip to content