MONEY, MONEY, MONEY…

Ileż to razy już słyszeliśmy, że świat kręci się wokół pieniędzy? Albo, że pieniądze szczęścia nie dają, ale… lepiej je mieć niż być ich pozbawionymi? Albo…, że lepiej być niż mieć? Albo… (i tu cała seria innych mądrości).
Nasi Licealiści – mają na ten temat również dużo do (o)powiedzenia, tym bardziej, że przedstawiciele BANKU SANTANDER S.A. w ramach podstaw przedsiębiorczości udzielili im na ten temat – sporo ciekawych (p)odpowiedzi. I tak, nasza licealna Młodzież mogła dowiedzieć się, jaka jest różnica między rachunkiem bankowym a lokatą, poznać aplikacje mobilne na telefon, dzięki którym można dokonywać płatności bez korzystania z bankomatu, a także poznać budowę karty płatniczej oraz bezpiecznych zakupów, dokonywanych przez Internet. Co ważne, przedstawiono również dla młodych ludzi – bogatą ofertę, dotyczącą oszczędzania… w myśl mądrości Stanisława Jerzego Leca, iż „Pieniądz jest bezwonny, ale się ulatnia”;)
Teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko życzyć każdemu z nas takich pieniędzy, którymi będzie można mierzyć uczynione nimi dobro! – „Pieniądz bowiem, który człowiek posiada, to swoboda; ten, za którym goni, to niewola”. Bądźmy ludźmi bogatymi, przede wszystkim – w mądrość!

 

 

Skip to content