NAUKOWY OBÓZ W ZAŁĘCZU WIELKIM

Na mapie wydarzeń ZSO STO wrześniowy NAUKOWY OBÓZ w malowniczym ZAŁĘCZU WIELKIM jest już stałym punktem naszych odkrywczych działań, rozpisanych na takie przedmioty, jak: matematyka, język polski, zajęcia artystyczne, historia i społeczeństwo, fizyka, geografia, edukacja dla bezpieczeństwa, wiedza o kulturze. To zresztą nie tylko lista przedmiotów, stanowiących niezbędnik załęczańskiej ekipy z STO, ale przede wszystkich edukacyjne szlaki, którymi nasza młodzież podąża DROGĄ NAUKI… (i zabawy, oczywiście).To tutaj także, każdy dzień dla naszych LICEALISTÓW (podkreślmy – wszystkich klas I-III)  rozpisany jest na doświadczanie w pełnym wymiarze – nauki, kultury i sztuki – w pełnych realizacjach przedmiotów podstawy programowej.

Zajęcia, które odbywają się w tak wyjątkowym miejscu, w tak niekonwencjonalnej formie i poprzez metody projektowe – nie tylko wnoszą w życie młodych ludzi praktyczne umiejętności, ale jednocześnie stanowią dawkę pozytywnej energii na każdy kolejny dzień. Co ważne – stale wzmacnianej integracją, która szczególnie na wspólnie zdobywanych szlakach dawała mnóstwo powodów do uśmiechu. Dodatkowo młodzież umacniała swoje więzi w rytmach tańca i muzyki, a także przy wieczornych ogniskach, przynosząc wielokrotnie niezapomniane popisowe numery … zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Każdy kolejny dzień przynosił również mnóstwo możliwości dla naturalnie odkrywanych obszarów Załęczańskiego Parku (zarówno pieszo, jak i na rowerach), a także w zdobywaniu tak ważnych umiejętności, jak udzielanie pierwszej pomocy – z wykorzystaniem fantomu i defibrylatora. Na szczęście, nawet po przejechaniu dziewiętnastu kilometrów na Wzgórze św. Genowefy (z wykorzystaniem map i kompasów) nie była ona nikomu potrzebna!

LICEALIŚCI – jesteście na MEDAL!

PS

Szanowni Rodzice – dziękujemy, że zarówno w kontekście NAUKOWEGO OBOZU, jak i w odniesieniu do innych naszych przedsięwzięć  – obdarzacie nas zaufaniem i wsparciem.
Z serca – dziękujemy! DYREKCJA i ZESPÓŁ NAUCZYCIELI ZSO STO

 

 

 

 

Skip to content