SMACZNE LEKCJE i HISTORYCZNE PODRÓŻE

Na samą myśl – o naszych lekcjach… wielu z nas może powiedzieć „aż mi ślinka cieknie”. Takich kulinarnych cudów – i to w języku niemieckim dokonali ostatnio nasi Licealiści, zapewne z myślą, że i tak WSZYSTKO zostanie zweryfikowane przez JĘZYK (dosłownie i w przenośni). A to wszystko z powodu Mein Lieblingsgericht – mojej ulubionej potrawy, tak bowiem brzmiało hasło do działań kulinarnych dla klasy I LO 4-l w ramach podsumowania działu leksykalnego związanego z żywieniem!
Chemicy, już mało apetycznie – za to dla intelektualnej strawy – poznawali natomiast sposoby otrzymywania wodorotlenków. I dlatego wiedzą już, jaki metal reaguje z wodą, a nawet potrafią otrzymać wodorotlenek glinu czy miedzi! Inna grupa chemików poznawała natomiast kwasy, działając online tak, by potem nie było na żadnych zajęciach – niechcianego kwasu.
Z niesamowitym edukacyjnym apetytem – pracują również młodzi historycy, podążając drogami swoich przodków i tworząc niesamowite drzewa genealogiczne (czasem też geograficzne;). Dodatkowo, zmierzając w różnych kierunkach czasowych – uczniowie wiedzą już – czym była POLSKA KRONIKA FILMOWA.
Przy okazji najlepszych kąsków edukacyjnych – pragniemy zareklamować w tym miejscu także bloga kulinarnego – jednej z niesamowicie zdolnych uczennic – Aleksandry Dereń: „Tylko trawa i kamienie”, na którym to dzieli się autorskimi przepisami oraz wiedzą na temat weganizmu.
Olu, dostarczasz nam strawy – zarówno dla umysłu, ciała i duszy.
SMACZNEGO dla WSZYSTKICH i bardzo NA ZDROWIE!
#STO_Kluczbork
#szkola
#edukacja
#spolecznaszkolapodstawowastokluczbork
#spoleczneliceumstokluczbork
#nauczaniezdalne
#zostanwdomu
#nauczanieonline

Skip to content