W TEATRZE ŚWIATA – ZDALNEGO – W ZSO STO

27 marca to MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU, święto, które ustalono w 1961 r. w rocznicę otwarcia TEATRU NARODÓW w Paryżu. Jego ustanowienie zaproponował ARVI KIVIMAA, prezydent Fińskiego Instytutu ITI podczas kongresu w Helsinkach. Od tego czasu DZIEŃ TEATRU obchodzony jest corocznie przez ponad sto narodowych ośrodków ITI na całym świecie. W tym dniu także rozsyłana jest wiadomość (tłumaczona na ponad 20 języków) od wybitnego reprezentanta teatru, zawierająca przemyślenia na temat ŚWIĄTYNI SZTUKI i ŚWIATOWEJ HARMONII.

Dziś – wszelka teatralna celebracja przeniosła się do INTERNETU…, dlatego też my, nauczyciele, chcemy zwrócić uwagę, że wszyscy – uczestniczymy w TEATRZE ŚWIATA, TEATRZE ŻYCIA. Każdy z nas jest aktorem, który najlepiej jak to możliwe – ogrywa swoje egzystencjalne role, niezależnie od miejsca, czasu i przestrzeni (teraz także wirtualnej).

Dziś, pragniemy zwrócić uwagę, że w tej celebracji – warto stać się WYMARZONĄ postacią… z najbardziej ukochanych przez nas teatralnych przestrzeni. Czasem wystarczy tylko rekwizyt, maska, szata, zasłona… i już JESTEŚ(MY) – najpiękniejszą księżniczką, przerażającą czarownicą bądź tajemniczym czarodziejem. W teatrze…, jak i w życiu – każdy scenariusz jest możliwy… więc? KURTYNA W GÓRĘ!

#STO_Kluczbork
#szkola
#edukacja
#spolecznaszkolapodstawowastokluczbork
#spoleczneliceumstokluczbork
#nauczaniezdalne
#zostanwdomu
#nauczanieonline

Skip to content